Nie da się ukryć, że doradca finansowy jest pośrednikiem pomiędzy osobą starającą się o kredyt, a samym bankiem. Obecnie istnieje bardzo duży popyt na tego typu usługi. Dlaczego?

Banki zajmują się wprowadzeniem bardzo restrykcyjnych procedur właśnie w związku z udzielaniem kredytu. Osoba zwykła nie ma już na tyle czasu wolnego, aby każdy bank odwiedzić oraz przeprowadzić w nich konkretne już rozmowy. Właśnie doradca finansowy się zajmuje tym wszystkim. Zadaniem doradcy finansowego jest wybranie oferty pod względem finansowym, która będzie korzystna dla danej osoby najbardziej. Wiadome jest, że każdy z kredytobiorców ma sytuację różniącą się od siebie.

Należy zatem do osób tych podchodzić w indywidualny sposób. Doradca finansowy pracuje zarówno w banku jak i także pracować może w biurze doradztwa finansowego. Pracuje także często na własnych rozrachunku. Musimy wówczas prowadzić własną gospodarczą działalność.

Najbardziej liczy się praca z klientem

Swoją pracę finansowy doradca opiera na bezpośredniej obsłudze osób, które z różnych względów potrzebują wzięcia kredytu. Podczas spotkania pierwszego z klientem przeprowadza się tak zwane rozpoznanie. Na nim przedstawiane są wszelkie potrzeby danej osoby. Tutaj chodzi o rodzaj jak i także o wysokość kredytu. Także bardzo ważne jest to, aby finansowy doradca wiedział wszystko o danej osobie oraz o przeznaczeniu kredytu. Musi wiedzieć jaki jest cel kredytu. Całość niestety jest mocno skomplikowana. Zadanie kolejne polega na przedłożeniu klientowi dokumentów. To właśnie na ich podstawie bank ocenia tak zwaną zdolność kredytową. Każda osoba, która przynajmniej raz w życiu brała kredy wie, że jest coś takiego jak zaświadczenie o zarobkach. Oprócz tego jest potrzebna jeszcze masa innych dokumentów. Mowa tutaj o zaświadczeniach z ZUZ, dokumentów z banków oraz ewentualnie z sądów.

Sprawdź ofertę niezależnego doradcy kredytowego – szybki kontakt na stronie tomaszwostal.pl

Na etapie tym mnóstwo czasu zajmuje tak zwane czyszczenie historii kredytowej, która niestety jest negatywna. Tutaj doradca finansowy także jest bardzo potrzebny. Doradca składa zapytanie do nawet kilkudziesięciu banków i na właśnie tej podstawie są udzielane odpowiedzi przez konkretną instytucje co do wysokości danego kredytu oraz możliwości udzielenia go danej osobie. Doradca oczywiście pomoże w wyborze konkretnej oferty. Po złożeniu całości dokumentacji wymagane jest złożenie wniosku o kredyt. Po stronie doradcy leży to, aby dowiedzieć się jakie dokumenty są jeszcze potrzebne oraz to jak będzie wyglądała cała procedura.

Oczywiście dowiaduje się jeszcze co należy uzupełnić oraz wszystkich potrzebnych mu informacji. Na końcu otrzymuje informację czy kredyt oby na pewno został przyznany. To właśnie nikt inny jak doradca finansowy przekazuje wszelki wiadomości swojemu klientowi. Pomaga mu w zasadzie jeśli chodzi o procedurę dokładnie we wszystkim. Jak widać praca doradcy finansowego nie jest taka prosta i nie jest w każdym wypadku przyjemna.